Γ΄ Εθνική: Πήρε βαθμό ο Άρης Σκάλας στην έδρα του πρωτοπόρου Φοίνικα

Τρίτη, 30 Νοέμβριος 2021 15:10 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Πολύτιμο βαθμό πήρε ο Άρης Σκάλας κόντρα στον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου, επιβεβαιώνοντας τη δυναμική του στην έδρα του πρωτοπόρου της βαθμολογίας. Ο αγώνας, που διεξήχθη στο γήπεδο της Ν. Επιδαύρου στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 5ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας, ολοκληρώθηκε με σκορ 1-1, σηματοδοτώντας μάλιστα την πρώτη απώλεια βαθμών για την ομάδα της Αργολίδας στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 13ο λεπτό με δυνατό σου του Παναγιώτη Μπιτζή, ενώ η ισοφάριση για τους Λάκωνες ήρθε στο 25΄ με τέρμα του Σωτήρη Κουρτέση. Ο Άρης έχασε και άλλες ευκαιρίες για να πάρει μια τεράστια νίκη, με κορυφαία την κλασική ευκαιρία του Σαμπατάκου στο 40ο λεπτό.