Πρώτο «τρίποντο» για τον Αστέρα Βλαχιώτη!

Επικράτησε της Επισκοπής στην Κρήτη με 1-0

Δευτέρα, 22 Νοέμβριος 2021 13:56 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Στο δεύτερο του εκτός έδρας αγώνα στο πρωτάθλημα της Super League 2 ενάντια στη Επισκοπή στο Ρέθυμνο, ο Αστέρας Βλαχιώτη πραγματοποίησε άλλη μια εξαιρετική εμφάνιση και κατάφερε να φύγει από την Κρήτη με την πρώτη του νίκη με σκορ 1-0.  Το μοναδικό, όσο και καθοριστικό, τέρμα σημειώθηκε στο 13ο λεπτό από το πλασέ του Ζαΐμι μετά την ασίστ του Τσίπρα,

Με αυτό το αποτέλεσμα οι Λάκωνες σκαρφάλωσαν στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα του Νοτίου Ομίλου.

Το φιλμ του αγώνα
1ο ημίχρονο
1΄-10΄: Ισορροπημένο το πρώτο 10λεπτο του αγώνα με την μοναδική αξιομνημόνευτη φάση ένα φάουλ που κέρδισε η Επισκοπή σε καλό σημείο αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο
13΄ - Γκολ από Ζαΐμι: σε γρήγορη αντεπίθεση του Αστέρα Βλαχιώτη ο Ζαΐμι βρίσκει τα δίχτυα του Καλογεράκη με όμορφο σουτ
30΄: Ο Αστέρας κρατάει το αποτέλεσμα χωρίς ιδιαίτερη πίεση από την Επισκοπή
34΄: Ατομική ενέργεια του Τσίπρα από αριστερά ύστερα από κλέψιμο της μπάλας αλλά το σουτ καταλήγει άουτ.
35΄-45΄: Πιέζει για την ισοφάριση η Επισκοπή όμως ο Αστέρας αμύνεται σωστά μην επιτρέποντας στους γηπεδούχους να περάσουν εύκολα μπάλες προς την περιοχή του Αθανασόπουλου.