Γ΄ Εθνική Κατηγορία: «Τρίποντο» για Αστέρα, ήττα στα σημεία για την Πελλάνα (ΦΩΤΟ)

alte_peloponnese
Δευτέρα, 04 Φεβρουάριος 2019 16:04 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας, η ΑΕ Πελλάνας Καστορείου αγωνίστηκε στο Δημοτικό Στάδιο Ασπροπύργου, με αντίπαλο τη δεύτερη της βαθμολογίας του 8ου ομίλου, Ένωση Ασπροπύργου. Ο Ασπρόπυργος επικράτησε με σκορ 1-0, με τον Μέντεζ να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 67ο λεπτό.

Πάντως, οι Λάκωνες διαμαρτύρονται για την φάση του 44ου λεπτού, όπου ο Μουλιάτος σπρώχτηκε καθαρά από αμυντικό των γηπεδούχων εντός περιοχής.

Το προβάδισμα στην ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου θα μπορούσε να είχε δώσει ο Μουλιάτος σε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα του Ασπρόπυργου, Κατσούλη, στο 60ο λεπτό.

Με δεύτερη κίτρινη κάρτα αποβλήθηκαν για την Ένωση, οι Γιώργος Αναστασάκος και Παναγιωτίδης.

Η ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου παρέμεινε στην 6η θέση της βαθμολογίας με 26 βαθμούς, ενώ την  επόμενη αγωνιστική ταξιδεύει στη Καλαμάτα για να αντιμετωπίσει την πρωτοπόρο του ομίλου.

ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου (Μαντζούνης): Κραβαρίτης, Παναγιωτίδης, Εμέκα (Σικαλόπουλος), Τζιόλας, Λαμπρόπουλος, Αναστασάκος Γιώργος, Ρασσιάς Λεωνίδας, Ζαραφέτας, Κοτσοβός, Αναστασάκος Ηλίας (Σιγαλός), Μουλιάτος

Ευχαριστήριο σε Ασπρόπυργο
Η διοίκηση της ΑΕ Πελλάνας Καστορείου ευχαριστεί την ομάδα του Ασπροπύργου για την φιλοξενία.

1-0  τη Λέρνα
ο Αστέρας Βλαχιώτη
Με γκολ του Νέρες στο 81ο λεπτό, ο Αστέρα Βλαχιώτη επικράτησε με 1-0 της Ένωσης Λέρνας, σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 3/2 στο Δημοτικό Στάδιο Βλαχιώτη.

Ειδικότερα, μετά από σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Νέρες πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πλατή.

Διεξήχθη κυρίως παιχνίδι κέντρου, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν στο πρώτο 15λεπτο με Κρεμύδα και Μπιτζή που δεν τελείωσαν σωστά τις φάσεις. Η ομάδα του Βλαχιώτη πίεσε στο πρώτο 15λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να έχουν και δοκάρι μετά από κεφαλιά.