Γ΄ Εθνική: Νέο «διπλό» για την Πελλάνα, δεν έ(Χ)ασε ο Αστέρας Βλαχιώτη

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Δευτέρα, 15 Οκτώβριος 2018 14:10 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Τη δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη της πέτυχε η ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου, η οποία επικράτησε του ΑΟ Υπάτου με 1-0, στο αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή 14/10 στο Δημοτικό Στάδιο Σχηματαρίου. Σκόρερ της ομάδας των «βορείων δήμων της Λακωνίας ήταν ο Ντιατά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 58ο λεπτό. Με αυτό το «τρίποντο» η ΑΕ παρέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα (δύο νίκες, μία ισοπαλία) και βρίσκεται στην τρίτη θέση του 8ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής με επτά βαθμούς, όσους έχει συγκεντρώσει και η ΑΕ Ερμιονίδας.

Η σύνθεση της ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου
Κραβαρίτης, Γενιτσαρίδης, Καλογερής, Παναγιωτίδης, Λαμπρόπουλος, Εμέκα, Γιώργος Αναστασάκος, Μπιταξής (Ζαραφέτας), Κοντογιάννης, Σικαλόπουλος (37′ Στέφανος Ρασσιάς 90′ Γεωργαντάς), Ντιατά.

Ισοπαλία με ανατροπή
ο Αστέρας Βλαχιώτη
Ο Αστέρας Βλαχιώτη αναδείχθηκε ισόπαλος (2-2) κόντρα στον Παναρκαδικό σε αναμέτρηση που διεξήχθη την Κυριακή 14/10 στο Δημοτικό Στάδιο Μολάων. Οι Λάκωνες βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-2 στο ημίχρονο, μετά από τέρματα που σημείωσαν για τους φιλοξενούμενους ο Τσιώλης στο 9΄ και ο Γεωργόπουλος στο 16΄. Την παρτίδα για την ομάδα του Βλαχιώτη έσωσαν ο Καρνιάτης, που μείωσε σε 1-2 στο 72΄ και ο Μπερδούσης που διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο 81ο λεπτό.