Δυναμικό και αναβαθμισμένο το «3ο Τρίαθλο Ευρώτα»! (ΦΩΤΟ)

Πέμπτη, 12 Ιούλιος 2018 14:32 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ
Δυναμικό και αναβαθμισμένο το «3ο Τρίαθλο Ευρώτα»! (ΦΩΤΟ)

To «3o Τρίαθλο Ευρώτα», που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 8/7 στην παραλία Τρινήσων Δ. Ευρώτα, πέρασε στην ιστορία. Η συμμετοχή των αθλητών ήταν αυξημένη στους  αγώνες κολύμβησης, τρεξίματος και ποδηλασίας που περιλαμβάνονταν στο αγωνιστικής πρόγραμμα.    

Από τις αντιδράσεις των αθλητών που συμμετείχαν, διαπιστώνεται ότι ο αγώνας ήταν αναβαθμισμένος και περισσότερο επιτυχημένος, συγκριτικά με τα προηγούμενα χρόνια. Χαρακτηριστικά, οι διοργανωτές αναφέρουν τα εξής: «Ανεβήκαμε και κάθε χρόνο θα ανεβαίνουμε και άλλο. Ευχαριστούμε πολύ όλους όσοι βοήθησαν να διοργανώσουμε το μεγαλύτερο αθλητικό - καλοκαιρινό γεγονός στο Δ. Ευρώτα.

Ένας από τους στόχους μας είναι να βγάλουμε αθλητές από τον τόπο μας και μαζί με αυτούς να αναδείξουμε την περιοχή μας, η οποία μπορεί να φιλοξενήσει μεγάλες αθλητικές διοργανώσεις!»

Το «3ο Τρίαθλο Ευρώτα» διοργανώθηκε από τον ΑΠΣ Καλλισθένης, ενώ τελούσε υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Τριάθλου και την υποστήριξη του ΝΠΔΔ Δήμου Ευρώτα «Νικηφόρος Βρεττάκος», της Περιφερειακής Ενότητας Λακωνίας, της Δημοτικής Κοινότητας Σκάλας, της ΤΚ Περιστερίου και του Συλλόγου Γυναικών Στεφανιάς.

Για τον Καλλισθένη έτρεξαν:
ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ - 3η θέση AQUATHLON
ΜΑΤΖΑΒΡΑΚΟΥ ΑΝΝΑ  2η θέση AQUATHLON,
ΠΟΥΛΑΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ - 3η θέση 5χλμ.
Έτρεξαν και οι: ΚΑΠΕΡΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΚΟΥΤΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ, ΒΕΝΙΖΕΛΑΚΟΥ ΜΙΚΑ, ΡΕΝΙΕΡΗΣ ΜΠΑΜΠΗΣ, ΠΡΕΒΕΝΑ ΦΩΤΕΙΝΗ, ΚΟΡΡΕ ΕΛΕΝΗ.

Ανεπίσημα αποτελέσματα

Sprint Triathlon
Place Name Bib No Age SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 LOUIS WOODGATE 1 16 8:57.1 31:02.6 20:30.1 1:00:29.8 N.O.KY.
2 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΤΖΕΛΗΣ 36 34 11:02.9 31:55.7 21:04.3 1:04:03.1 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ - MINISTRY - KRO
3 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΑΠΑΡΗ 59 27 10:33.5 35:55.4 20:35.3 1:07:04.4
4 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΡΟΥΤΣΗΣ 33 22 14:12.3 34:11.8 18:58.5 1:07:22.8 ΣΔΥΜ
5 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΟΥΖΑΣ 30 28 12:15.2 35:38.1 20:13.4 1:08:06.8 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ - ΒΟΡΒΗΣ
6 ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΚΙΟΚΑΣ 13 43 13:42.9 34:38.3 20:13.2 1:08:34.4 SNAILS
7 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΛΑΧΑΚΗΣ 8 35 14:55.8 59:49.7 1:14:45.5 VLAXAKIS TEAM
8 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 18 47 13:39.8 34:54.2 26:46.0 1:15:20.0 LOS VATHROS - ΣΔΥΜ
9 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ 12 36 14:53.4 35:55.8 25:11.9 1:16:01.1 ΚΑΝΕΝΑΣ
10 ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΕΝΟΣ 27 52 14:41.5 41:33.7 21:13.4 1:17:28.7 ΣΔΥΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
11 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΜΠΕΡΤΟΣ 6 54 18:57.7 36:27.2 22:29.2 1:17:54.3 Crommidas coaching
12 ΤΑΣΟΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗΣ 26 43 13:52.3 40:09.2 24:02.6 1:18:04.1
13 ΤΖΑΝΗΣ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ 29 49 16:32.5 38:50.2 23:51.2 1:19:14.0 Π.Δ.Σ. ΟΔΥΣΣΕΑΣ
14 ΝΑΣΟΣ ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΔΗΣ 21 33 14:04.5 41:44.8 23:44.0 1:19:33.4 THE RUNNERS PROJECT
15 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΨΥΧΟΓΙΟΣ 38 35 17:10.3 40:44.5 22:33.4 1:20:28.3 VLAXAKIS TEAM
16 CHRISTINS RIGHTWEISER 3 37 15:53.0 39:35.8 25:42.0 1:21:10.9
17 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΥΡΟΜΑΤΙΔΗΣ 24 25 16:02.7 44:27.3 23:33.2 1:24:03.2 VLAXAKIS TEAM
18 ΠΕΤΡΟΣ ΛΥΚΑΚΟΣ 22 31 16:57.8 40:06.6 27:22.5 1:24:27.0 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
19 ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ 11 21 14:47.2 49:35.3 22:54.4 1:27:17.0
20 ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ 5 43 15:07.4 46:27.2 26:37.3 1:28:12.1 Π.Α.Ο.Κ
21 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΖΑΛΙΓΟΠΟΥΛΟΣ 34 45 16:20.5 46:34.1 26:17.6 1:29:12.3
22 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΒΡΑΑΜ 4 52 16:26.9 43:40.4 30:19.1 1:30:26.5 SNAILS TEAM
23 ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΠΥΡΑΚΟΣ 39 43 16:37.3 49:08.4 26:30.2 1:32:16.0
24 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΧΡΙΣΤΑΚΟΥ 37 48 17:57.7 1:14:26.7 1:32:24.4
25 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΙΡΑΚΟΣ 28 36 16:58.7 42:28.7 33:15.4 1:32:43.0
26 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 7 21 21:19.1 46:41.6 25:16.4 1:33:17.2
27 ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΔΑΛΑΚΟΥΡΑΣ 14 33 21:37.5 44:28.5 27:24.7 1:33:30.8 Kourkourikis training group
28 DIANNE DRAZINSKI 2 60 19:08.0 45:36.6 29:49.9 1:34:34.7
29 ΑΛΕΞΙΟΣ ΜΙΣΕΓΙΑΝΝΙΔΗΣ 25 33 17:59.0 54:13.9 26:34.7 1:38:47.7
30 ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΕΩΡΓΑΡΑΚΟΥ 62 37 15:06.5 51:03.7 32:58.5 1:39:08.8
DNF ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΝΙΑΤΗΣ 23 49 21:57.0 42:44.4 Ανεξαρτητοσ
DNS ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΒΛΑΧΟΣ 9 51 ΣΔΥΜ ΘΗΒΑΣ
DNS ΕΛΕΝΑ ΓΑΝΤΖΟΥ 10 27
DNS ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗΣ 15 28 ανεξαρτητος
DNS ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 16 41 e-mmanouil.gr
DNS ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ 17 42
DNS ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΚΑΝΤΖΑΣ 19 26
DNS ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΥΤΡΑΚΟΣ 20 42
DNS ΒΑΣΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 31 62
DNS ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ ΡΟΥΣΣΟΣ 32 37 ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΥΡΟΥ
DNS ΜΑΡΙΝΟΣ ΤΣΑΒΑΛΟΣ 35 49 SNAILS TRI


Aquathlon
Place Name Bib No Age SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΒΛΑΧΟΣ 48 37 16:18.7 25:13.8 41:32.6 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ
2 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΙΡΑΚΟΣ 54 37 16:23.9 25:22.9 41:46.8 VLAXAKIS TEAM
3 ΑΝΝΑ ΧΑΡΑΜΗ 58 34 17:33.5 26:35.1 44:08.6 VLAXAKIS TEAM
4 ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΟΣ 47 44 18:08.2 27:01.5 45:09.8 Α.Π.Σ ΚΑΛΛΙΣΘΕΝΗΣ
5 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΛΥΡΑΣ 51 37 17:02.5 31:44.1 48:46.6 ΣΔΥΜ
6 ΝΙΚΟΣ ΛΙΑΡΑΚΟΣ 50 19 27:59.8 27:22.6 55:22.4
7 ΑΝΝΑ ΜΑΝΤΖΑΒΡΑΚΟΥ 52 36 28:00.6 34:37.6 1:02:38.2 Α.Π.Σ ΚΑΛΛΙΣΘΕΝΗΣ
DNS ΣΤΕΛΛΑ ΚΩΛΕΤΤΗ 49 44 THE RUNNERS PROJECT
DNS ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΝΤΟΣ 53 45 PAO MASTERS
DNS ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 55 43
DNS ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΑΚΟΣ 56 17 ΚΡΟΚΕΑΤΙΚΟΣ
DNS ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΑΡΙΑ ΤΣΑΚΑΚΟΥ 57 28 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ


Relay Triathlon
Place Name Bib No Age SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ 41 0 9:32.3 28:24.7 18:20.1 56:17.1 ΟΜΑΔΑ 2
2 ΜΑΤΙΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ 42 0 16:23.2 31:39.2 18:32.3 1:06:34.8 ΟΜΑΔΑ 3
3 NORAHN HONKALA 45 0 13:44.7 35:23.8 17:59.1 1:07:07.6 ΟΜΑΔΑ 6
4 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ 44 0 17:41.8 31:49.6 18:36.5 1:08:07.9 ΟΜΑΔΑ 5
5 ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 43 0 17:18.9 31:02.9 20:09.9 1:08:31.7 ΟΜΑΔΑ 4
6 ΕΛΕΝΗ ΣΓΟΥΡΑ 46 0 10:13.3 31:13.9 27:27.4 1:08:54.8 ΟΜΑΔΑ 7
7 ΝΙΚΟΣ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 40 0 14:45.7 40:04.4 22:21.2 1:17:11.4 ΟΜΑΔΑ 1


Run 5k
Place Name Bib No Age SWIM Time T1+BIKE+T2 Time RUN Time Gun Time Team/Club
1 ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΤΣΑΒΑΛΑΣ 97 18:57.3
2 ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΤΑΘΑΚΟΣ 95 19:02.8
3 ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΣΑΒΑΛΑΣ 96 20:00.9
4 ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ 92 20:23.6
5 ΝΙΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ 80 21:23.1
6 ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΖΑΚΑΣ 60 21:35.5
7 ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 85 22:19.2
8 ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΩΤΣΑΡΗΣ 91 23:10.4
9 ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ 81 24:01.7
10 ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΡΥΟΝΕΡΙΤΗ 90 24:13.6
11 ΤΑΤΙΑΝΑ TALMACI 78 25:00.7
12 ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΟΥΤΟΥΛΑΣ 89 25:47.3
13 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΠΕΡΩΝΗΣ 86 27:16.8
14 ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΡΑΚΑΡΗΣ 83 27:18.7 ΑΣ ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ
15 ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΟΥΛΑΚΟΥ 93 27:48.6
16 ΝΕΦΕΛΗ ΚΑΣΤΑΝΙΑ 87 29:02.8
17 ΛΕΩΝΗ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ 79 29:43.7
18 ΕΛΕΝΗ ΚΟΡΡΕ 88 35:16.5
19 ΜΙΚΑ ΒΕΝΙΖΕΛΑΚΟΥ 82 35:22.8
20 ΦΩΤΕΙΝΗ ΠΡΕΒΕΝΑ 94 35:25.5
21 ΜΠΑΜΠΗΣ ΡΕΝΙΕΡΗΣ 100 35:25.6
DNS ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ 84
DNS ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΣΑΠΟΥΡΝΙΩΤΗ 98
DNS ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΧΑΡΑΜΗΣ 99

37059031 2280145312000235 1565783727085191168 n

37017666 2280145435333556 566571873572225024 n

37056736 2280145712000195 2214552508674605056 n
Η πρώτη γυναίκα Κατερίνα Σάππαρη

36992512 2280146098666823 1082324177974722560 n
Ο γιατρός του Συλλόγου Καλλισθένης κ. Ιωάννης Χιώτης κάνει απονομή στον γενικό αρχηγό του συλλόγου  Χρήστο Αναγνωστάκο που τερμάτισε 3ος στην κατηγορία aguathlon

36966119 2280147032000063 3342774674269405184 n
Τα έπαθλα του αγώνα

37045754 2280147715333328 3749422130610044928 n
Η βράβευση των αθλητών του Συλλόγου Καλλισθένης. Χρήστος Αναγνωστάκος (3ος στην κατηγορία aguathlon), Άννα Ματζαβράκου (2η στο aquathlon) και Γεωργία Πουλάκου (3η στον αγώνα χλμ)

Ενημερωθείτε για όλη την επικαιρότητα της Λακωνίας και όχι μόνο μέσα από τη συνεχή ροή του www.lakonikos.gr. Κάνετε like στη σελίδα και γίνετε μέλος στην ομάδα του lakonikos.gr στο Facebook για να μαθαίνετε τα νέα πρώτοι! Με το κύρος και την αξιοπιστία του "Λακωνικού Τύπου", της μοναδικής ημερήσιας εφημερίδας της Λακωνίας με ιστορία 20 και πλέον ετών

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ
Του Ανδρέα Πετρουλάκη
Το κλίκ της ημέρας
Του Ανδρέα Πετρουλάκη
oncologists.gr

Πρόσφατα Νέα

Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΙΔΗΣΗ

Στείλτε μας τα δικά σας νέα, φωτογραφίες, σχόλια, σκέψεις, παρατηρήσεις και δείτε τα δημοσιευμένα στο lakonikos.gr και στην ημερήσια εφημερίδα ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ
Διεύθυνση e-mail(*)
Μη έγκυρη διεύθυνση e-mail

Περιγραφή(*)
Συμπληρώστε μια περιγραφή για την είδηση σας

Φωτογραφία

Κωδικός Ασφαλείας(*)
Κωδικός Ασφαλείας
Ο κωδικός ασφαλείας είναι λάθος